• wakacje-2022
  • oferta-specjalna-2023
  • 70-rocznicz-smierci
  • Maria-Montessori-o-pokoju-2022
  • pdm-2022
  • 151-ROCZNICA
  • studia-podyplomowe-2022-listopad
  • kacik-metodyczny

Zapraszamy do udziału w seminarium nt: Wychowanie dla pokoju

 

PSM-logo                biberkor-logo

 

WOLNE MIEJSCA!

Seminarium zorganizowane jest w ramach dodatkowego modułu Dyplomowego Kursu Montessori w zakresie szkoły podstawowej (6 – 15 r. ż.)

 

TERMIN: 19 – 20 sierpnia 2022 (piątek 9.00 – 19.00, sobota 9.00 – 13.00).

LICZBA GODZIN: 15

CENA: 600 PLN

WYKŁADOWCA: Barbara Pollok - Akademia Biberkor (Niemcy)

barbara-pollok

Barbara Pollok jest dyplomowanym teologiem z kwalifikacjami pedagoga Montessori oraz zajmuje się mediacjami w wychowaniu. Mama czwórki montessoriańskich dzieci. Prowadzi od 20.lat religię w szkołach Montessori (m.in. w Biberkor). Od wielu lat rozwija i stosuje W praktyce materiały montessoriańskie. Od sześciu lat kieruje grupą „Nauczyciel religii w szkołach Montessori Bawarii”. Ma duży wkład w dokształceniu nauczycieli w obszarze pracy z rodzicami i rozwiązywaniu konfliktów w klasie. W czasie Polskich Dni Montessori w roku 2016 we Wrocławiu prowadziła warsztat nt: Chwila wewnętrznego zatrzymania, jaką dają rytuały – źródło siły na naszej drodze życia. W dniach 20 – 21.10. 2018 r. prowadziła seminarium nt: „Educate per la pace“– wychowujcie dla pokoju! Podstawowa myśl Marii Montessori dotycząca pokoju i wychowania dla pokoju przeniesiona na pracę w przedszkolu i szkole w XXI wieku. (akademie@biberkor.de)

Zajęcia tłumaczy: Magdalena Wojdak-Piątkowska

TEMATYKA seminarium: "Cisza i wychowanie dla pokoju u M. Montessori – realizacja w naszych szkołach w XXI wieku". Cisza: Rozumienie ciszy u Marii Montessori i realizacja w formie ćwiczeń ciszy i uważności w dzisiejszej szkole;    Pokój: „Wychowanie do pokoju" u M. Montessori i praca nad relacjami w naszych współczesnych szkołach Praca z emocjami i potrzebami w naszej szkole; szacunek i tolerancja;  konflikty: szkolenie uważności nauczyciela + modele rozwiązywania konfliktów w codzienności szkolnej; gdy sytuacja staje się trudna: wymagający uczniowie i wymagające rozmowy z rodzicami.

MIEJSCE SEMINARIUM: PRACOWNIA MONTESSORI Łódź, ul. Jaracza 68, Siedziba PSM - Przedszkole Miejskie nr 220.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do dnia 15 lipca 2022 r. Warunkiem przyjęcia na Seminarium jest wypełnienie i odesłanie KARTY ZGŁOSZENIOWEJ, wpłacenie zaliczki w wysokości 20 % ceny tj. 120 zł. lub całej kwoty. Dopłata – najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem Seminarium tj. do 05 sierpnia 2022 r. W przypadku rezygnacji z Seminarium po wpłaceniu całej kwoty, prosimy zgłosić inną osobę.

W sprawie faktur elektronicznych prosimy o kontakt: skarbnik@montessori-centrum.pl

Nr konta PSM: 76 1020 3352 0000 1302 0102 5121

Pytania merytoryczne prosimy kierować:
Małgorzata Miksza: prezes@montessori-centrum.pl Tel. 796-822-369

W siedzibie Stowarzyszenia jest możliwość noclegów (posiadamy materace, poduszki, należy mieć swój śpiwór). Do dyspozycji uczestników kursu: trzy łazienki z natryskami, jadalnia (lodówka, naczynia kuchenne, czajnik bezprzewodowy, kuchenka mikrofalowa). Cena jednego noclegu : 20 zł./osoba/noc.

 

pdf           rtf