• easter-2024
  • pdm-2024-rejestracja
  • geometria-2024
  • edukacja-matematyczna-2023
  • edukacja-banner-2023
  • druga-edycja-2022
  • kursy-23-24
  • Maria-Montessori-o-pokoju-2022
  • studia-podyplomowe-2023
  • kacik-metodyczny

Edukacja matematyczna – kurs (6 - 13 r. ż.)

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kursie z zakresu edukacji matematycznej (szkoła podstawowa)!
Kurs jest organizowany we współpracy z Akademią Montessori Biberkor w Niemczech!

Edukacja matematyczna – kurs (6 - 13 r. ż.)

TERMIN: 23 – 27 sierpnia 2023 r. (środa – niedziela) środa 14.00 – 19.00 czwartek - sobota 8.00 – 19.00. niedziela 8.00 – 13.00

LICZBA GODZIN: 40 (w tym praca wolna)

MIEJSCE SEMINARIUM: PRACOWNIA MONTESSORI Łódź, ul. Jaracza 68, Siedziba PSM - Przedszkole Miejskie nr 220.

WYKŁADOWCA: Carolina Abel – Akademia Biberkor (Niemcy)

TŁUMACZ: Magdalena Wojdak – Piątkowska

DLA KOGO KURS: Nauczyciele pracujący w szkołach Montessori, absolwenci kursów Montessori pragnący odnowić i pogłębić wiedzę w obszarze edukacji matematycznej oraz wszystkie osoby zainteresowane pedagogiką Montessori.

ZAKRES TEMATYCZNY:

CZĘŚĆ 1: Dalsze działania po „złotych perłach”: cztery podstawowe działania matematyczne z wykorzystaniem znaczków, szachownicy, liczydeł, wielkiego dzielenia (laboratorium). Cztery działania matematyczne ‘w ruchu” na arenie matematycznej w tym z wykorzystaniem taptany.

CZĘŚĆ 2: Dzielniki i wielokrotności. Czynniki pierwsze, NWD i NWW. Wprowadzenie do działań z wykorzystaniem metalowych kół do ułamków. Cztery podstawowe działania matematyczne na ułamkach.

CZĘŚĆ 3: Podnoszenie do kwadratu. Wprowadzenie do ułamków dziesiętnych. Cztery podstawowe działania matematyczne na ułamkach dziesiętnych z wykorzystaniem znaczków, szachownicy i liczydła.

CZĘŚĆ 4: Liczenie i wykonywanie działań w systemach nie dziesiętnych. Podnoszenie dwumianu do kwadratu. Podnoszenie do kwadratu i obliczanie pierwiastków kwadratowych. Duży sześcian trójmianowy – zaproszenie do nauki w ruchu.

W czasie zajęć wykorzystane będą klasyczne pomoce Montessori oraz dodatkowe i uzupełniające. Wykładowca zaprezentuje twórcze zastosowanie pomocy Montessori w pracy z dziećmi szkolnymi. Będzie przeznaczony czas na pracę z pomocami.

CENA KURSU: 2 700,00 PLN

Na zakończenie Kursu wręczone będą Zaświadczenia uczestnictwa podpisane przez wykładowcę.

Zapisy: do dnia 28 lipca 2023 r.

Warunkiem przyjęcia na Kurs/moduł jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i wpłacenie zaliczki w wysokości 50 % ceny. Pozostałą kwotę należy uiścić najpóźniej do 30 czerwca 2023 r.

W przypadku rezygnacji z Kursu, zaliczka nie jest zwracana. Można wskazać inną osobę do uczestnictwa w Kursie. W przypadku, gdy Kurs się nie odbędzie z przyczyn organizacyjnych, zaliczkę zwrócimy. Po dokonaniu dopłaty, jeśli Uczestnik zrezygnuje z udziału w Kursie - prosimy wskazać inną osobę do uczestnictwa.

Kurs odbędzie się, gdy zgłosi się co najmniej 25 osób.

W siedzibie Stowarzyszenia (teren Przedszkola Miejskiego nr 220) jest możliwość noclegów (posiadamy materace, poduszki, należy mieć swój śpiwór). Do dyspozycji uczestników kursu są: trzy łazienki z natryskami, jadalnia (lodówka, naczynia kuchenne, czajnik bezprzewodowy, kuchenka mikrofalowa, expres do kawy). Cena jednego noclegu: 20 zł./osoba/noc.

 

KARTA ZGŁOSZENIOWA. Kurs Edukacja matematyczna (6 - 13 r. ż.)

Imię, nazwisko………………………………………………………………………………………

Reprezentowana placówka/miejscowość……………………………………………………………………..

Dane kontaktowe: e-mail:…………………………………..tel. kom.:

Ukończone Kursy Pedagogiki Montessori;

Tak (jakie?) ………………………………………………………………………………….

Nie

Noclegi na terenie PSM: Nie Tak daty:……………………………………….

Zobowiązuję się dokonać opłaty za Kurs zgodnie z podaną ofertą:

Podpis:

Karty zgłoszeniowe prosimy nadsyłać na adres:prezes@montessori-centrum.pl

W sprawie faktur elektronicznych prosimy o kontakt: skarbnik@montessori-centrum.pl

Nr konta PSM: 76 1020 3352 0000 1302 0102 5121

Pytania merytoryczne prosimy kierować:
Małgorzata Miksza: prezes@montessori-centrum.pl,
tel. 796-822-369

INFORMACJE O WYKLADOWCY:

Carolina Abel

Nauczycielka wychowania fizycznego i języka niemieckiego dzieci w wieku 10-16 lat. Ukończyła Międzynarodowy kurs montessoriańskiej pedagogiki leczniczej w Centrum Dziecięcym w Monachium (1983-1984). Od roku 1986 do 2002 była wychowawcą integracyjnych klas podstawowych i ponadpodstawowych szkoły montessoriańskiej Aktion Sonnenschein w Monachium. Od roku 1987 jest wykładowcą na kursach doskonalenia zawodowego w zakresie pedagogiki M. Montessori. W roku 2002 rozpoczęła pracę w montessoriańskiej szkole w Biberkor (szkoła podstawowa, wychowawstwo w klasie integracyjnej, dyrektor szkoły). Jest matką dwójki dzieci montessoriańskich, uczęszczających do szkoły montessoriańskiej w Olching. Jest zastępcą dyrektora Akademii Montessori w Biberkor, współpracuje z Clausem Dieterem Kaulem. Uczestniczyła w kilku edycjach Polski Dni Montessori. Prowadziła większość zajęć na I Kursie Dyplomowym w zakresie Szkoły Podstawowej (6 – 15 r.ż.) w Łodzi.