EDUKACJA MATEMATYCZNA – KURS

(6 - 13 R. Ż.)

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kursie z zakresu edukacji matematycznej (szkoła podstawowa)! Kurs jest organizowany we współpracy z Akademią Montessori Biberkor w Niemczech!

EDUKACJA MATEMATYCZNA – KURS (6 - 13 R. Ż.)

TERMIN: 13 – 14 sierpnia 2024 r. (wtorek – środa). Zajęcia odbywać się będą w godzinan: 9:00 – 17:00
LICZBA GODZIN: 20 (w tym praca wolna)
MIEJSCE SEMINARIUM: PRACOWNIA MONTESSORI Łódź, ul. Jaracza 68, Siedziba PSM – Przedszkole Miejskie nr 220.
WYKŁADOWCA: Carolina Abel – Akademia Biberkor (Niemcy)
TŁUMACZ: Magdalena Wojdak – Piątkowska
DLA KOGO KURS:  Nauczyciele pracujący w szkołach Montessori, absolwenci kursów Montessori w tym kursu prowadzonego w Łodzi przez Akademię Montessori Biberkor, osoby pragnące odnowić i pogłębić wiedzę w obszarze geometrii oraz wszyscy zainteresowani pedagogiką Montessori.

ZAKRES TEMATYCZNY:
płaszczyzny, linie, kąty, bryły…

W czasie seminarium wykładowca skoncentruje się na kombinacji klasycznych pomocy Montessori z małymi opowieściami kosmicznymi oraz formami zabawowymi i sztuką. Zobacz np. filmik: Historia koła autorstwa Caroliny Abel
https://www.akademie-biberkor.de/lehrvideos/
Uczestnicy w ciągu dwóch dni seminarium wykonają swoją geometryczną teczkę. Potrzebne materiały do wykonania teczki zapewnia organizator.

Wykorzystywane pomoce Montessori w czasie seminarium:

komoda geometryczna, trójkąty konstrukcyjne, 12 niebieskich trójkątów, kasetka geometryczna do budowania figur, wkłady do obliczania powierzchni figur płaskich, niebieskie bryły do obliczania objętości, 250 białych kostek oraz inne…

CENA KURSU: 1 300,00 PLN

DLA CZŁONKÓW PSM: 1 100 PLN (przynależność co najmniej od roku 2023).

Dla absolwentów kursu dyplomowego i kursu matematycznego z roku 2023 prowadzonego przez Carolinę Abel w Łodzi, nie będących członkami PSM: 1 200 PLN

Na zakończenie seminarium wręczone będą Zaświadczenia uczestnictwa podpisane przez wykładowcę.

W cenie mieści się: wynagrodzenie, koszty podróży, noclegów wykładowcy, materiały kursowe, przerwy kawowe, tłumaczenie zajęć na język polski, koszty organizacyjne.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać najpóźniej do dnia 10 lipca 2024 r.

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest dokonanie opłaty zaliczkowej w wysokości 50% ceny seminarium do siedmiu dni po nadesłaniu karty zgłoszeniowej.

Pozostałą kwotę należy uiścić najpóźniej do 31 lipca 2024 r.

W przypadku rezygnacji z Seminarium, zaliczka nie jest zwracana. Można wskazać inną osobę do uczestnictwa w Seminarium. W przypadku, gdy Seminarium się nie odbędzie z przyczyn organizacyjnych, zaliczkę zwrócimy. Po dokonaniu dopłaty, jeśli Uczestnik zrezygnuje z udziału w Seminarium – prosimy wskazać inną osobę do uczestnictwa.

Seminarium odbędzie się, gdy zgłosi się co najmniej 15 osób.

W sprawie faktur elektronicznych prosimy o kontakt: skarbnik@montessori-centrum.pl

Nr konta PSM: 76 1020 3352 0000 1302 0102 5121

Pytania merytoryczne prosimy kierować: Małgorzata Miksza: prezes@montessori-centrum.pl Tel. 796-822-369

W siedzibie Stowarzyszenia jest możliwość noclegów (posiadamy materace, poduszki, należy mieć swój śpiwór). Do dyspozycji uczestników kursu: trzy łazienki z natryskami, jadalnia (lodówka, naczynia kuchenne, czajnik bezprzewodowy, kuchenka mikrofalowa, expres do kawy). Cena jednego noclegu: 20 zł./osoba/noc.

Niedrogie noclegi najbliżej miejsca zajęć: VILLA MASONERIA, ul. Tramwajowa 11, tel: 42 67 80 554, kom. 723 248 739 e-miał: rezerwacja.villamasoneria@gmail.com www.villamasoneria.com 

Zapisz się na listę zainteresowanych

INFORMACJE O WYKLADOWCY:

Carolina Abel

Nauczycielka wychowania fizycznego i języka niemieckiego dzieci w wieku 10-16 lat. Ukończyła Międzynarodowy kurs montessoriańskiej pedagogiki leczniczej w Centrum Dziecięcym w Monachium (1983-1984). Od roku 1986 do 2002 była wychowawcą integracyjnych klas podstawowych i ponadpodstawowych szkoły montessoriańskiej Aktion Sonnenschein w Monachium. Od roku 1987 jest wykładowcą na kursach doskonalenia zawodowego w zakresie pedagogiki M. Montessori. W roku 2002 rozpoczęła pracę w montessoriańskiej szkole w Biberkor (szkoła podstawowa, wychowawstwo w klasie integracyjnej, dyrektor szkoły). Jest matką dwójki dzieci montessoriańskich, uczęszczających do szkoły montessoriańskiej w Olching. Jest zastępcą dyrektora Akademii Montessori w Biberkor, współpracuje z Clausem Dieterem Kaulem. Uczestniczyła w kilku edycjach Polski Dni Montessori. Prowadziła większość zajęć na I Kursie Dyplomowym w zakresie Szkoły Podstawowej (6 – 15 r.ż.) w Łodzi.

Scroll to Top