ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU I WSPÓŁTWORZENIA FORUM WYMIANY DOSWIADCZEŃ:

Przygotowane Otoczenie Montessori w warunkach pandemii. Wyzwania - autorskie rozwiązania – możliwości

W związku z obostrzeniami sanitarnymi będącymi następstwem pandemii nie udało się zorganizować kolejnych ósmych, cyklicznych Polskich Dni Montessori w Toruniu. Ze względu na płynną sytuację, trudno już dziś wskazać nowy termin. Jeśli tylko będzie można, spotkamy się bezpośrednio, a o terminie będziemy informować. W miejsce dwudniowej konferencji, planujemy rozpocząć od września comiesięczne Webinaria pod wspólnym tytułem: 

PRZYGOTOWANE OTOCZENIE MONTESSORI W WARUNKACH PANDEMII (PLACÓWKA MONTESSORI W RZECZYWISTOŚCI/ REALIACH PANDEMII). WYZWANIA - AUTORSKIE ROZWIĄZANIA – MOŻLIWOŚCI.

Pragniemy, aby spotkania online przyjęły postać prezentacji autorskich rozwiązań organizacyjnych i metodycznych, wypracowanych w placówkach prowadzonych przez Państwa czy/oraz będących miejscem pracy, w odpowiedzi na wyzwania rygoru sanitarnego, kształcenia zdalnego i hybrydowego. Prezentacji połączonych z sesją pytań, refleksji, wymiany myśli służących generowaniu wniosków i projektów na rzecz aktywnej adaptacji do nowej rzeczywistości. Każdy – sprawdzony w Państwa pracy pomysł – może stać się inspiracją i zachętą dla członków Stowarzyszenia, potencjalnym modelem skutecznego działania czy też po prostu przydatną wskazówką. Liczymy, że podzielą się Państwo swoimi pomysłami i realizacjami z członkami PSM tak, aby POMÓC ZROBIĆ LUB WYMYŚLIĆ SAMEMU, zainicjować dyskusję, zachęcić do działania, zorganizować wirtualne otoczenie wzajemnego wsparcia. W ten sposób wspólnie będziemy poszukiwali odpowiedzi na pytania: Jak komunikować się zdalnie? Jak rozmawiać z dziećmi i rodzicami? Jak wspierać uczniów w procesie nagłej zmiany? Jak odnaleźć wewnętrzną motywację w warunkach izolacji i pracy w domu? Jak organizować zajęcia z uczniami? Jak wykorzystać współczesne technologie informatyczne i media społeczności w pracy?

Zachęcamy wszystkich, którzy chcą podzielić się z członkami PSM opracowanymi rozwiązaniami, materiałami, strategiami, o kontakt mailowy na adres Polskiego Stowarzyszenia Montessori (stowarzyszenie@montessori-centrum.pl), do dnia 26.06.br. Przed końcem czerwca chcielibyśmy podać termin pierwszego Webinarium.

Zachęcamy do współpracy!

Scroll to Top